Zimowe dyktando

 Drodzy Uczniowie!

  Ferie zimowe dopiero się rozpoczęły. Wiemy, że  marzy się Wam błogie lenistwo, jednak to właśnie dla Was pojawiła się ciekawa propozycja. Wraz z rozpoczęciem ferii zimowych  portal Dyktanda.pl  zaprasza do zabawy. W polskich szkołach rozpoczyna  się Zimowe Dyktando i potrwa przez cały okres zimowego wypoczynku, czyli do niedzieli 17 stycznia 2021 r. 

W tym okresie w portalu będą sukcesywnie publikowane kolejne dyktanda konkursowe. Łącznie przewidziano ich sto! Za uzupełnienie każdego z dyktand konkursowych uczestnik otrzyma odpowiednią liczbę punktów. Nagradzana będzie poprawność udzielanych odpowiedzi, a także czas spędzony na rozwiązaniu dyktanda – im krótszy, tym lepiej. Suma punktów będzie przedstawiana w rankingu, który wyłoni zwycięzców. Nagrody rzeczowe trafią w ręce aż dwudziestu uczestników!

Osoby, które uplasują się na podium będą mogły wybrać zestawy klocków LEGO oraz poduszeczki z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za zajęcie kolejnych trzech miejsc będzie wybrana poduszka relaksacyjna oraz książka. Uczestnicy, którzy uplasują się na miejscach  od 7 do 20, dostaną nagrody książkowe. Organizator postarał się o to, aby każdy uczestnik otrzymał nagrodę. Każdy uczestnik biorący udział  w Dyktandzie Zimowym, dostanie 30-dniowy dostęp próbny do serwisu Legimi.

SPRÓBUJCIE!  WARTO!

Rozwiązywanie dyktand w serwisie Dyktanda.pl polega na uzupełnianiu zadanego tekstu zgodnie z zasadami ortografii, wybierając do wstawienia w poszczególne słowa odpowiedniej formy zapisu głosek: h/ch, u/ó, ż/rz. Popularność serwisu wyraźnie wskazuje, że jest to wygodny i skuteczny sposób utrwalania zasad ortografii. Chętnie korzystają z niego zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i nastolatkowie oraz dorośli. Konkurs prowadzony jest   w całości przez Internet, a udział jest bezpłatny. Zapraszamy do założenia konta użytkownika w portalu Dyktanda.pl i do uczestniczenia we wspólnej zabawie w ramach  Dyktanda Zimowego. Konkurs przeznaczony jest zarówno dla dzieci, nastolatków jak i osób dorosłych! 

ZAPRASZAMY! 

Dołączyć do konkursu można pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe

Dyktando Zimowe to sposób na nudę w czasie ferii!!!
POWODZENIA!
Ortografia online - Blog Ortografia Dla Dzieci