Międzynarodowy Konkurs Matematyczno-fizyczny “Naboj”

W piątek, 22 listopada 2019 r. w naszej szkole rozegraliśmy VIII edycję Międzynarodowego Konkursu matematyczno-fizycznego “Naboj” pod honorowym patronatem Burmistrza Grodziska Mazowieckiego. Zawody polegały na rozwiązaniu 42 zadań przez 4 osobowe drużyny  w czasie 120 minut jednocześnie w trzech krajach: Czechach, Słowacji i Polsce. W naszej szkole wystartowało 9 drużyn z okolicznych szkół podstawowych tj. Szkoła Podstawowa nr 1 w Grodzisku, Szkoła Podstawowa nr 2 w Milanówku czy Społecznej Szkoły Podstawowej MTE z Milanówka. Zawody rozegrało 905 drużyn w trzech państwach.

Miło mi poinformować, że w Grodzisku Mazowieckim:

I miejsce  zajęła drużyna z naszej szkoły w składzie: Ewa Bagrowska, Jagoda Caban, Maksymilian Buśkiewicz, Stanisław Pyliński z wynikiem 30 punktów (190 miejsce w ogólnym rankingu)
II miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Grodzisku Mazowieckim w składzie: Wiktoria Domańska, Amelia Krupa, Mikołaj Karpiński, Bartłomiej Maciejewski z wynikiem 27 punktów (300 miejsce w ogólnym rankingu)
III miejsce drużyna z Społecznej Szkoły Podstawowej MTE  w składzie: Aleksandra Czerniak, Ida Folwarska, Maja Kaźmierska, Emilia Walacik z wynikiem 27 punktów (315 miejsce w ogólnym rankingu).


Pomysł konkursu otrzymaliśmy od Radosława Kuska studenta Wydziału Matematyki na Uniwersytecie Jagielońskim, który jest absolwentem naszej szkoły.


Dziękuję za pomoc w sprawnym przebiegu konkursu nauczycielom: Pani Iwonie Wójcik – Mikulskiej, Pani Annie Brysiak-Słabickiej, Panu Andrzejowi Siwikowi oraz Pani Edycie Błazuckiej oraz wolontariuszom z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 z Grodziska Mazowieckiego. 
Więcej o konkursie i wynikach na stronie https://junior.naboj.org/

Koordynator konkursu w Grodzisku Mazowieckim
Anna Adamkiewicz