ZUCHEM BYĆ

W piątek 22 stycznia druhny z 25 GGDSH “Zawiszacy” odwiedziły klasę 0 naszej szkoły. Opowiedziały o gromadzie zuchowej, pokazały zdjęcia z rajdów, obozów i zbiórek. Nauczyły dzieci kilku pląsów, piosenek i zabaw harcerskich. Ponadto dh Joanna Kowalewska zapoznała z podstawami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, bo tego również uczą się zuchy i harcerze. Spotkanie z najmłodszymi uczniami miało na celu promocję tej niesamowitej drużyny i z całą pewnością spełniło swoją rolę. Dziękujemy!

Danuta Szczęsna

Warsztaty krawieckie klasy 0

W naszej szkole uczymy się czytać, pisać i liczyć, uczymy się wzajemnie funkcjonować w grupie i być każdego bardziej samodzielnym. Ale szkoła to również miejsce dobrej zabawy i ciekawych projektów. Dlatego 29 stycznia w zerówce miały miejsce warsztaty krawieckie. Pan Rafał, tata Mai, przyniósł maszynę do szycia i zaproponował najmłodszym uszycie własnej poduszki. Każdy etap pracy był profesjonalnie wyjaśniony, poparty praktyczną wskazówką i życzliwą pomocą. Efektem końcowym były piękne i mięciutkie poduszki, na których śnią się tylko najpiękniejsze sny. Dziękujemy rodzicom kl.0 za wsparcie, a panu Rafałowi za ciekawe warsztaty.

Danuta Szczęsna