APEL: Potrzebna krew!

Sześcioletni Staś Wilczek walczy z białaczką. Jak przystało na prawdziwego wojownika, jest niezwykle dzielny. Wiele bitew kończy się jego zwycięstwem, a przegraną choroby. Niestety, Staś musi mieć cyklicznie przetaczaną krew. To jest obligatoryjny warunek, nie do przejścia. Dzięki krwi może walczyć – i  wygrywać! -z białaczką.

Podarować cząstkę siebie. Czy istnieje piękniejszy prezent? W tym pięknym, magicznym okresie świąteczno-noworocznym zwracamy się do Państwa z serdecznym apelem.

Procedury bezpieczeństwa podczas półkolonii zimowych

Procedury Bezpieczeństwa podczas półkolonii zimowych w Szkole Podstawowej nr 5 im. L. Teligi
w Grodzisku Mazowieckim, których treść stanowi Załącznik nr 1 do Zarządzenia nr 42/2020.

Opisane procedury służą ograniczeniu ryzyka zakażenia dzieci oraz kadry podczas zorganizowanego wypoczynku zimowego w czasie trwania epidemii COVID-19 na terenie szkoły.
Półkolonie są organizowane dla uczniów klas I-IV szkoły podstawowej.
Półkolonie mogą być zorganizowane TYLKO na terenie szkoły.

Wesołych Świąt!

Prezentujemy świąteczne prace plastyczne naszych uczniów wykonane w ramach plastyki, informatyki i nie tylko, w okresie pracy zdalnej. Zapraszamy do oglądania 🙂

I Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek SP5

“Zwykła kolęda” zaśpiewana przez Adriannę Kosiorek z klasy 6D stała się “niezwykła” i zajęła I miejsce w I Szkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek SP5:

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu spokoju, nadziei i wiary w to, że niedługo się spotkamy, dzieląc wspólnie nasze wszystkie radości. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, rodzicom za zaangażowanie i przedstawiamy listę zwycięzców.

Grodziskie Kolędowanie

Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczne XI Grodziskie Kolędowanie odbędzie się w formie konkursu kolęd online, skierowanego do dzieci i młodzieży. Informacje na temat konkursu oraz regulamin, karta zgłoszenia, nuty, teksty i playbacki znajdują się na stronie: centrumkultury.eu
Zapraszamy do udziału!

Życzenia od klasy 3a

Klasa 3a postanowiła w wyjątkowy sposób złożyć wszystkim życzenia świąteczne.

Teledysk to efekt kilkutygodniowej pracy dzieci, rodziców i przede wszystkim p. Łukasza Masalskiego, który odpowiada za koncepcję i montaż. Wybór piosenki nie był prosty, bo propozycji było wiele. W głosowaniu klasowym dzieci wybrały przebój zespołu Sound’n’Grace oraz Gromee. Należy dodać, że ten drugi artysta osobiście wydał zgodę na wykorzystanie utworu i zachwycił się wykonaniem dzieci.

Dziękujemy za wszystkie miłe słowa i życzymy wszystkim zdrowych i radosnych świąt! Dbajcie o siebie!