Edukacja w Willi Radogoszcz

Willa Radogoszcz to znane miejsce na mapie naszego miasta. Znane i lubiane przez uczniów i nauczycieli, ponieważ jest ważnym i ciekawym przystankiem dla alternatywnej edukacji. Z tej oferty skorzystali w czwartek (22 X 2020r.) uczniowie kl. 0a, którzy wybrali się na zajęcia pt. “Prehistoria stroju”. Pani Aldona Józefowicz opowiedziała najmłodszym jak zmieniała się moda na przestrzeni tysiącleci, a dokładnie jak wyglądały: odzież, fryzury i biżuteria od początków ludzkości po średniowiecze. Po powrocie do szkoły dzieci wykonały kukiełki ludzi pierwotnych, ubranych w skóry ówczesnych zwierząt.
Dziękujemy za zaproszenie i dobrą zabawę!

D. Szczęsna

Bezpieczne domy – przyjazne miasta

Jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego, Fundacja TupTupTup (CultureLab) skierowała zaproszenie do udziału najmłodszych uczniów naszej szkoły w ciekawym przedsięwzięciu. Projekt “Bezpieczne domy- przyjazne miasta” miał na celu naświetlenie zależności oraz pokazanie różnic i podobieństw szeroko pojętej sytuacji mieszkaniowej na świecie. Temat ważny ale trudny do omówienia z 5-6 latkami.