Edukacja w Willi Radogoszcz

Willa Radogoszcz to znane miejsce na mapie naszego miasta. Znane i lubiane przez uczniów i nauczycieli, ponieważ jest ważnym i ciekawym przystankiem dla alternatywnej edukacji. Z tej oferty skorzystali w czwartek (22 X 2020r.) uczniowie kl. 0a, którzy wybrali się na zajęcia pt. “Prehistoria stroju”. Pani Aldona Józefowicz opowiedziała najmłodszym jak zmieniała się moda na przestrzeni tysiącleci, a dokładnie jak wyglądały: odzież, fryzury i biżuteria od początków ludzkości po średniowiecze. Po powrocie do szkoły dzieci wykonały kukiełki ludzi pierwotnych, ubranych w skóry ówczesnych zwierząt.
Dziękujemy za zaproszenie i dobrą zabawę!

D. Szczęsna

Bezpieczne domy – przyjazne miasta

Jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego, Fundacja TupTupTup (CultureLab) skierowała zaproszenie do udziału najmłodszych uczniów naszej szkoły w ciekawym przedsięwzięciu. Projekt “Bezpieczne domy- przyjazne miasta” miał na celu naświetlenie zależności oraz pokazanie różnic i podobieństw szeroko pojętej sytuacji mieszkaniowej na świecie. Temat ważny ale trudny do omówienia z 5-6 latkami.

Konkursy przedmiotowe

W związku z wprowadzanymi przez Rząd obostrzeniami konkursy przedmiotowe na etapie szkolnym z historii, fizyki, biologii, wiedzy o społeczeństwie, geografii i chemii nie odbędą się w zaplanowanych w harmonogramie terminach, tj. w dniach 27 – 29 października 2020 r.

Nowe terminy powyższych konkursów przedmiotowych zostaną opublikowanie na naszej stronie internetowej – prosimy o regularne monitorowanie naszej strony i zapoznawanie się z bieżącymi komunikatami.

Decyzję o zmianie terminów konkursów podjęto zgodnie z §14 pkt. 10 Regulaminu konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego w roku szkolnym 2020/2021.

Escape Room

Dnia 12 X 2020 odwiedziły nas w szkole panie z Fundacji Sofijka. Głównym celem fundacji jest przywracanie pamięci o wybitnych Polakach, dlatego na sali gimnastycznej zagościł Escape Room, tematycznie związany z tą działalnością. Klasy II i III zmierzyły się z kolejnymi zagadkami, pogłębiając wiedzę o znanych rodakach, bawiąc się przy tym doskonale. Dziękujemy pani Monice Jędrzejewskiej- Wiergiles za kreatywne zajęcia! Wkrótce Sofijka odwiedzi klasy IV i V.

Danuta Szczęsna