I etap Powiatowej Olimpiady Fizycznej

W dniu 10 stycznia 2020 r. uczniowie z pięciu placówek szkolnych powiatu grodziskiego wzięli udział  w I etapie Powiatowej Olimpiady Fizycznej.

To kontynuacja konkursu „Gimnazjada Fizyczna”, obecnie rozgrywanego wśród uczniów szkół podstawowych. W tym roku szkolnym przypada X edycja Powiatowego Konkursu Fizycznego.

Wyniki I etapu

Bezpieczeństwo w czasie ferii

Centrum Rozwoju Lokalnego we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Zawierciu przygotowało materiał filmowy zawierający 10 porad dotyczących bezpieczeństwa dzieci podczas zimowego wypoczynku. Adresatami przygotowanego materiału są rodzice. Film powstał w ramach organizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego, objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, ogólnopolskiej akcji edukacyjnej “Dzieci uczą rodziców”, w której uczestniczy już 2500 szkół i przedszkoli z całej Polski (więcej o akcji: www.edu.crl.org.pl), a także pod hasztagiem #DzieciUcząRodziców na Facebooku.  

Impreza sportowo-rekreacyjna

W sobotę, 25.02.2020r. w naszej szkole odbędzie się impreza sportowo-rekreacyjna pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy, a organizowana przez SP 5 i UKS Sparta. W ramach tej imprezy odbędzie się min:

  • międzynarodowe seminarium karate dla dzieci i dorosłych z udziałem instruktorów japońskich
  • wystawa zdjęć z Mistrzostw Świata Karate w Tokio
  • bezpłatne badanie podoskopowe stóp dla dzieci w wieku 6-15 lat wykonywane przez Centrum rehabilitacji SORNO w godzinach 9.00 – 13.00 (na badanie potrzebna jest zgoda opiekuna)

Serdecznie zapraszamy!

Oferta pracy

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5   w Grodzisku Mazowieckim ogłasza nabór na stanowisko sprzątaczki (2 osoby: kobieta i mężczyzna). Miejsce wykonywania pracy – hala sportowa przy SP 5. Termin rozpoczęcia pracy 1.02.2020r.

Szczegółowe informacje

Zebranie

Zapraszamy na zebrania podsumowujące I semestr – czwartek, 16.01.2020 r. Godziny rozpoczęcia i przydział izb na spotkania w harmonogramie.

O godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie rodziców uczniów klas 8 z panią dyrektor (sala gimnastyczna).

Otwarcie sali gimnastycznej

11 stycznia 2020 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowej sali sportowej przy naszej szkole. Zaproszono wiele znamienitych gości, młodzież zaprezentowała swoje talenty w występach artystycznych. Zdjęcia z imprezy można zobaczyć TU oraz TU.

Bluzy z logo szkoły

Wzór bluzy, wybrany przez dzieci z Samorządu Uczniowskiego. W tygodniu od 13 do 17.01.2020 r. będą zbierane deklaracje chęci zakupienie takiej bluzy, bardzo prosimy napisać rozmiar (S-XL).
Wszelkie pytania prosimy kierować do p. M. Królikowskiej, ewentualnie przez dziennik elektroniczny.