Jasełka

20 grudnia mogliśmy obejrzeć przepiękne występy uczniów naszej szkoły – głównie z klas V – oraz chóru. Nad całością czuwała pani Bożena Sadowska i pan Andrzej Siwik. Tutaj zdjęcia.

Podziękowanie

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły, szczególnie tym najmłodszym, Rodzicom, Wychowawcom i Nauczycielom za pomoc w przygotowaniu i zorganizowaniu kiermaszu świątecznego. Dzięki zaangażowaniu tak wielu osób mogliśmy zebrać znaczącą kwotę na zakup nowego sztandaru Szkoły Podstawowej nr 5 oraz cele misyjne.

Każdemu z osobna pięknie dziękujemy i życzymy błogosławionych świat Bożego Narodzenia i szczęścia w Nowym 2020 Roku 😉

Święty Mikołaj w “dzielnicy filmowej”

W przeddzień mikołajek, uczniowie klas III, wybrali się do “Dzielnicy Filmowej” w Zalesiu Górnym. Jest to park rozrywki, w którym zgromadzono eksponaty (samochody i figury) ze znanych filmów i bajek animowanych. Nie zabrakło również spotkania ze świętym Mikołajem, który obdarował dzieci słodkościami.
Czytaj więcej

Mobilne planetarium

W dniach 28-29 XI gościliśmy w szkole edukatora – p. P. Piotrowskiego, który zaprosił uczniów klas 0-3 do mobilnego planetarium Grawiton. Po wejściu do “kosmicznego namiotu” i wygodnym ułożeniu się na poduszkach, wyświetliło się nad ich głowami rozgwieżdżone niebo, z Drogą Mleczną i ciałami niebieskimi. Najmłodsi mieli również możliwość obejrzeć ciekawą historię pingwina i niedźwiedzia polarnego, którzy obserwując niebo, zastanawiają się, dlaczego na biegunach noc tak długo trwa. 

Czytaj więcej

Koncert muzyki latynoskiej

3 grudnia 2019 r. uczniowie klas V, VI i VII odbyli podróż muzyczną po Ameryce Środkowej i Południowej. Prowadzący koncert przedstawili historię i przykłady rożnych stylów muzycznych min. brazylijskiej samby, argentyńskiego tanga czy karaibskiej salsy. Grali na różnych instrumentach, a nawet zorganizowali mini orkiestrę złożoną z uczniów młodszych klas.

Andrzejki 2019

29.12.2019 – piątek – w naszej szkole były obchodzone Andrzejki. W ciągu dnia Samorząd Uczniowski przygotował dla najmłodszych zabawy Andrzejkowe, a wieczorową porą była huczna zabawa dla dla klas 4-8. Bardzo dziękujemy opiekunom i rodzicom za zaangażowanie poświęcony czas!

Monika Królikowska