Kinowe piątki

Z radością informujemy, że pierwszy seans filmowy spotkał się z dużym zainteresowaniem naszych uczniów. 22 listopada sala ,,kinowa” była pełna. Z zapartym tchem uczniowie oglądali film.

Dziękujemy!

Zespół “Kinowe piątki”

Kiermasz świąteczny

Drodzy  Rodzice!
W czwartek 12 grudnia w naszej szkole odbędzie się Kiermasz z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na dwa cele. Pierwszy to zakup nowego sztandaru Szkoły Podstawowej nr 5, drugi – pomoc dzieciom z Domu Dziecka w stolicy Kenii Nairobi, w ramach projektu misyjnego „Adopcja na odległość”, który w naszej szkole realizowany jest już przez 10 lat.
Czytaj dalej

Oczaruj mnie fantastyką

W środę 20 XI 2019 r., odbyły się w naszej szkole eliminacje konkursu recytatorskiego “Oczaruj mnie…fantastyką”. Organizatorem tej rywalizacji jest Biblioteka Pedagogiczna w Grodzisku Mazowieckim, która co roku w grudniu, zaprasza uczniów na spotkanie z żywym słowem. Wśród bohaterów wierszy, wybranych przez “piątkowiczów” przeważały Duszki, Ufoludki i Stworki z Chmur.

Czytaj więcej

Dokarmiamy ptaki

Bardzo lubimy ptasie towarzystwo w otaczającej nas przyrodzie. Zachwycamy się ich śpiewem, chętnie podglądamy ich codzienną krzątaninę. Jednak wolnymi krokami zbliża się zima, a więc czas kiedy szczególnie ciepło musimy pomyśleć o skrzydlatych mieszkańcach parków i miast. Nie zawsze jednak wiemy, czym dokarmiać ptaki.

Międzynarodowy Konkurs Matematyczno-fizyczny “Naboj”

W piątek 22 listopada w naszej szkole rozegraliśmy VIII edycję Międzynarodowego Konkursu matematyczno-fizycznego “Naboj” pod honorowym patronatem Burmistrza Grodziska Mazowieckiego. Zawody polegały na rozwiązaniu 42 zadań przez 4 osobowe drużyny  w czasie 120 minut jednocześnie w trzech krajach: Czechach, Słowacji i Polsce. W naszej szkole wystartowało 9 drużyn z okolicznych szkół podstawowych tj. Szkoła Podstawowa nr 1 w Grodzisku, Szkoła Podstawowa nr 2 w Milanówku czy Społecznej Szkoły Podstawowej MTE z Milanówka. Zawody rozegrało 905 drużyn w trzech państwach.
Czytaj więcej

Nowe zadanie dla uczestników Projektu TRAVEL!

Napisz po polsku krótki scenariusz książki (150 – 200 słów) na temat przygód ozobota, który w wyniku kosmicznej kraksy ląduje w Polsce. Znajdują go uczniowie naszej szkoły, opiekują się nim, uczą różnych przydatnych umiejętności i pokazują nasz kraj: zarówno najbliższe jak i dalsze okolice. W tym zadaniu można otrzymać 10 erazmusów, oceniane będą: zgodność z tematem, kreatywność i terminowość wykonania pracy. Praca musi być samodzielna, napisana wyłącznie przez ucznia zapisanego do Projektu. Należy ją przesłać na adres email wieslawa_s15@tlen.pl do 26 listopada, a wydrukowaną kopię oddać w tym samym terminie opiekunowi Projektu lub wychowawcy.

Dyskoteka Andrzejkowa

W dniu 29 listopada 2019 r. (piątek) odbędzie się dyskoteka Andrzejkowa dla klas IV – VIII w godzinach 16.30 – 19.30. Wszystkich chętnych zapraszamy do zabawy.
Zgoda rodziców lub prawnych opiekunów na uczestnictwo ucznia w dyskotece – do pobrania tutaj.
Uwaga! Obowiązuje zmiana obuwia.

Kinowe piątki w Piątce

W roku szkolnym 2019/2020 nasza Szkoła po raz pierwszy postanowiła zorganizować seanse filmowe pt. ,,KINOWE PIĄTKI W PIĄTCE’’.
W listopadzie chętne dzieci z klas I-III  oraz klas IV – VIII zapraszamy na seans filmowy organizowany w ramach cyklu: KINOWE PIĄTKI W  PIĄTCE.
Pokaz filmu pt. „Czarownica” odbędzie się 22 listopada w godz. 18.00 – 20.00 w Szkole Podstawowej nr 5 im. L. Teligi w Grodzisku Mazowieckim.

Więcej informacji