Ogłoszenie

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5  w Grodzisku Mazowieckim ogłasza nabór na stanowisko sprzątaczki.
Miejsce wykonywania pracy: Szkoła Podstawowa nr 5  ul. Lecha Zondka 6, Grodzisk Maz.

Zatrudnienie: umowa o pracę na czas określony/ na razie na rok. Wymiar czasu pracy – 20,00 tyg./1.et.
Szczegóły

Dzień Chłopaka w 2a

O marcowym święcie kobiet pamiętają wszyscy! Przyznajcie, kto z Was pamiętał o Dniu Chłopaka?! W tym roku dziewczynki z 2a już od środy przygotowywały dla swoich kolegów z klasy niespodziankę. Zostały nawet po lekcjach, żeby specjalnie dla nich zrobić okazałe korony. Brokat i diamenty sypały się kilogramami… W końcu tego dnia każdy mężczyzna powinien błyszczeć i czuć się wyjątkowo!

Dziewczyny z 2a

Noc bibliotek

Czy Twoje dziecko jest ciekawe świata?… Lubi wyzwania? … Uwielbia świetną zabawę?
TAK? Świetnie! Ta akcja jest właśnie dla Twojego dziecka! A jeśli Twoje dziecko kocha książki to z pewnością nie może przegapić takiego wydarzenia! Zapraszamy uczniów klas I-III na NOC BIBLIOTEK w Naszej Szkole. Szczegóły akcji na plakatach oraz w regulaminie umieszczonym w linku obok.

Koordynator akcji: Emilia Świderska
Współorganizatorzy: Anna Fronczak, Dominika Kazimierczak-Kowalewska,
Kamila Kosińska, Monika Królikowska, Barbara Sobiesiak, Anna Urbańska.

Pierwszy dzień jesieni

Już od ponad dwóch tygodni temperatura powietrza przygotowywała nas do nadejścia nowej pory roku. Wokół zrobiło się kolorowo, a w parkach i skwerach pojawiły się żołędzie, kasztany i jarzębina. Ciekawi tych zachodzących zmian, uczniowie klasy 3b, pojechali do Nadleśnictwa Radziwiłłów, żeby przywitać jesień.

Czytaj więcej

Kropki rządzą!

“Kropka” to napisana prostym językiem i pięknie zilustrowana historia dziewczynki, która nie wierzy we własne możliwości. Ta opowieść poruszyła serca wielu dorosłych, którzy czytając ją swoim dzieciom, rozmawiają o talentach drzemiących w każdym z nas. Książka odniosła niebywały sukces i została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, a nawet wydana alfabetem Braille’a! Stała się inspiracją do zorganizowania Międzynarodowego Dnia Kropki. Od trzech lat również w naszej szkole w Dniu Kropki uczniowie rozmawiają o swoich mocnych stronach, pokazują talenty, dzielą się tym z innymi. Po tym, co zaprezentowali uczniowie 16 IX nasuwa się jeden wniosek- mamy niezwykle utalentowanych uczniów i w przyszłość możemy patrzeć spokojnie.

Nauczyciele klas 0-3

Bezpieczna droga do szkoły

W pierwszych dniach września, kiedy uczniowie wracają do szkoły, a na drogach zauważa się wzmożony ruch samochodów, zapraszamy do “Piątki” policjanta z KPP w Grodzisku Mazowieckim, który organizuje zajęcia profilaktyczne. W tym roku pracę policji wspierała również Mrówka, która obserwowała drogowe poczynania dzieci, wzbudzając ich radość i zachwyt. Teraz możemy być już spokojni o bezpieczeństwo naszych uczniów, którzy powtórzyli najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły.
Ogromne podziękowania dla st. asp. Sławomira Janowca (Policja) i P. Katarzyny Drozd (Market Budowlany MRÓWKA)!

Plan lekcji

Informujemy, że plan lekcji dostępny jest w dzienniku elektronicznym.
Na stronie szkolnej będzie umieszczony w ciągu najbliższych dni, już po ewentualnych zmianach.