Festiwal Nauki

To wydarzenie jest tradycją gimnazjum, a teraz szkoły podstawowej. Tego dnia zamiast lekcji i zdyscyplinowanego siedzenia w ławkach, w naszej szkole jest gwarno, a uczniowie odwiedzają różne sale lekcyjne w poszukiwaniu ciekawostek naukowych.

Czytaj więcej

Informacja dla tegorocznych absolwentów

Zarządzeniem nr 46 Mazowieckiego Kuratora Oświaty z dnia 19 czerwca 2019 r. został wydłużony okres możliwości dokonania zmiany wyboru szkoły do dnia 24 czerwca, do godziny 16.00 oraz termin składania dokumentów do szkół ponadgimnazjalnych do dnia 28 czerwca, do godziny 16.00.

Goście z Projektu Erasmus+ w „Piątce”

W dniach 20-24 maja nasza szkoła gościła grupę nauczycieli z Francji w ramach projektu Erasmus+ TRAVEL and CreateYour Perfect Future School. Goście obejrzeli występy naszych uczniów związane z patronem szkoły Leonidem Teligą, odbyli dwa spotkanie robocze na temat postępów w realizacji projektu i przygotowań do przyszłorocznej wizyty swoich uczniów w Grodzisku.

Pokaz dronów

12 czerwca 2019 r. klasa IV b uczestniczyła w niezwykłym pokazie. Jeden z rodziców, pan Piotr Kopeć, opowiedział uczniom o możliwościach dronów, pokazał zasady ich działania. Wszyscy mogli z bliska podziwiać to niezwykłe urządzenie. Pod koniec cała klasa z wychowawczynią, panią Marią Sałacką została uwieczniona na zdjęciach i filmie zrobionych z lotu ptaka, gdy wszyscy odpoczywali w parku miejskim.

Wyniki Konkursu Matematycznego

W dniu 5 czerwca odbyła się IV edycja Szkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas IV, V i VII, czyli tych uczniów, którzy zostają w murach naszej szkoły i dalej będą rozwijać swoją wiedzę i umiejętności.

Nazwiska najlepszych – TUTAJ

Spotkanie z pisarką

Dnia 05 VI br nasze miasto odwiedziła znana i lubiana autorką książek – Joanna Olech. Zdobyła ona popularność za sprawą swojego debiutu literackiego, powieści dla dzieci pod tytułem “Dynastia Miziołków”. Właśnie ten Dziecięcy Bestseller Roku 1996 roku przyciągnął uczniów ze szkolnej świetlicy do Mediateki na spotkanie z tą polską pisarką, grafikiem i krytykiem literackim w jednej osobie. Było bardzo wesoło, ciekawie i aktywnie, dlatego po powrocie do szkoły większość dzieci pobiegła do biblioteki po książki J. Olech.

D. Szczęsna

IX Gminny konkurs z Języka angielskiego – wyniki

Laureatami IX Gminnego Konkursu z Języka angielskiego pod hasłem “The Greatest British Bands” zostali:

  • I miejsce Allan Soroka ze Szkoły Podstawowej nr 1
  • II miejsce Julia Tumińska ze Szkoły Podstawowej nr 5
  • III miejsce Damian Kosowski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1
  • IV miejsce Julia Warabieda ze Szkoły Podstawowej nr 5

Serdecznie gratulujemy laureatom. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom oraz ich nauczycielom za udział w konkursie. Życzymy dalszych sukcesów.

Aneta Szymczuk i Beata Pielak

ZAKOŃCZENIE ROKU 2018/19

Harmonogram zakończenia roku w dniu 19 czerwca:
8:30 – klasy 8 w Centrum Kultury – potem przejście do szkoły, spotkanie z wychowawcą, rozdanie świadectw
10:15 – klasy 4, 5, 7 sala gimnastyczna
11:30 – klasy 0, 1, 2 sala gimnastyczna
13:00 – klasy 3 gimnazjum w Centrum Kultury – potem przejście do szkoły, spotkanie z wychowawcą, rozdanie świadectw.
Serdecznie zapraszamy!

Dziękujemy Gimnazjum!

“To nasz ostatni wspólny rejs..” Pod takim hasłem bawili się uczniowie klas 3, na swoim balu gimnazjalnym. Te słowa budzą w nas, uczniach klas 0-2 pewną refleksję. Dwa lata temu, kiedy po raz pierwszy przyszliśmy do szkoły, odczuwaliśmy obawę jak będą nas postrzegać starsi koledzy z gimnazjum. Czy będą nas traktować jak “maluchy”, z których trochę można się pośmiać, a może nawet dokuczać. Może trzeba będzie schodzić im z drogi, bo są starsi, wyżsi, ważniejsi… 
Czytaj dalej