Siemionalia

24 maja 2019 r. odbył się 17 Przegląd Amatorskich Zespół Ludowych “Małe Siemionalia”. W tym roku naszą szkołę reprezentowały dzieci z klasy 1a przygotowane przez wychowawcę Panią Agnieszkę Pieniążek.

Runmageddon kids

To cały kilometr świetnej zabawy, turlania w błocie bez konsekwencji. Dziesięć przeszkód w terenie, które pozwalają się wyszaleć, a jednocześnie sprawdzić w niecodziennym wyzwaniu. Podjęli się tego uczniowie klasy 2b: Amelia, Julka, , Lenka, Majka, Marysia, Olka, Ulka, Piotr i Wiktor. Wzajemna pomoc na trasie, upór w pokonywaniu trudności i chęć przeżycia niesamowitej przygody doprowadziła ich do mety, gdzie odebrali zasłużone medale. 

D. Szczęsna

Warsztaty rękodzielnicze

Kreatywne zajęcia plastyczne, uznawane są często jedynie za zwykłą zabawę. Jednak realizują wiele zadań i celów, ważnych dla rozwijającego się młodego człowieka. Pamiętając o tym, zaprosiliśmy do szkoły animatorów Kreatywnej Planety z Inowrocławia. Dzięki ich pomocy, uczniowie klas pierwszych, drugich i 5a zaprojektowali i wykonali kolorowe, pachnące świece i mydełka. Pięknie zapakowane produkty zostały wręczone naszym kochanym mamom, z okazji ich święta. 

D. Szczęsna

W zdrowym ciele zdrowy duch!

To zapewni tylko ruch, w zdrowym ciele…zdrowy duch. 
Biegaj, skacz i ćwicz wytrwale będziesz czuł się doskonale. 
Kozłuj piłką, pływaj, fikaj…i wspinaczki nie unikaj, 
bo uczucie to wspaniałe, gdy endorfin ciało całe.

„Klub Młodego Sportowca” 23.05.19 r.
D. Kazimierczak

Goście z Francji

20 maja grupa nauczycieli francuskich z projektu Travel and Create Your Future Perfect School rozpoczęła odwiedziny w Polsce. 21 maja oglądali piękne występy występy uczniów, zwiedzali szkołę z naszymi przewodnikami, odbyli spotkanie projektowe, warsztaty artystyczne w Granicy i przeszli leśną ścieżkę edukacyjną, a dzień zakończyli ogniskiem z kiełbaskami. Z wieści zakulisowych: entuzjazm wzbudziła zupa ogórkowa, którą z pewnym wahaniem zaserwowaliśmy im na obiad, a potem kiszone ogórki do kiełbasek z ogniska. Będziemy nadal testować naszych gości, zachęceni sukcesem mamy jeszcze parę pomysłów.

(za: https://www.facebook.com/Travel-Project-School-5-2462911217059433/)

Czytaj więcej na stronie projektu Travel Project School 5

Dzieci ze świetlicy na wernisażu w Mediatece.

23 maja dzieci ze świetlicy szkolnej uczestniczyły w  wernisażu prac uczniów grodziskich szkół w Mediatece. Tematem wystawy „Nie pal przy mnie proszę” była profilaktyka uzależnień od nikotyny oraz uwrażliwianie dorosłych na problem tego nałogu.

Ewa Brzezińska

Lekcja chemii w oczyszczalni ścieków

Jak wygląda proces oczyszczania ścieków? Jak ważne jest oszczędzanie naturalnych zasobów wody? Jak w ekologiczny sposób korzystać ze środków czystości? Na te pytania oraz inne zagadnienia z zakresu chemii, biologii i ekologii uczniowie klasy 2a mieli okazję uzyskać odpowiedzi podczas lekcji zorganizowanej przez świetlicę szkolną na terenie Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Chrzanowie Dużym. 

Czytaj więcej