Rekrutacja na rok szkolny 2021/22

12 marca br. rozpocznie się rekrutacja do grodziskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, do I klas szkół podstawowych oraz do klas wyższych niż I oddziałów sportowych.

ZUCHEM BYĆ

W piątek 22 stycznia druhny z 25 GGDSH “Zawiszacy” odwiedziły klasę 0 naszej szkoły. Opowiedziały o gromadzie zuchowej, pokazały zdjęcia z rajdów, obozów i zbiórek. Nauczyły dzieci kilku pląsów, piosenek i zabaw harcerskich. Ponadto dh Joanna Kowalewska zapoznała z podstawami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, bo tego również uczą się zuchy i harcerze. Spotkanie z najmłodszymi uczniami miało na celu promocję tej niesamowitej drużyny i z całą pewnością spełniło swoją rolę. Dziękujemy!

Danuta Szczęsna

Warsztaty krawieckie klasy 0

W naszej szkole uczymy się czytać, pisać i liczyć, uczymy się wzajemnie funkcjonować w grupie i być każdego bardziej samodzielnym. Ale szkoła to również miejsce dobrej zabawy i ciekawych projektów. Dlatego 29 stycznia w zerówce miały miejsce warsztaty krawieckie. Pan Rafał, tata Mai, przyniósł maszynę do szycia i zaproponował najmłodszym uszycie własnej poduszki. Każdy etap pracy był profesjonalnie wyjaśniony, poparty praktyczną wskazówką i życzliwą pomocą. Efektem końcowym były piękne i mięciutkie poduszki, na których śnią się tylko najpiękniejsze sny. Dziękujemy rodzicom kl.0 za wsparcie, a panu Rafałowi za ciekawe warsztaty.

Danuta Szczęsna

Nauka programowania dla uczniów

Szkoła Giganci Programowania zaprasza Uczniów na bezpłatną naukę programowania, organizowaną w ramach akcji „Koduj z Gigantami”. Celem „Koduj z Gigantami” jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów w wieku 7-19 lat, a honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują Ośrodek Edukacji oraz Burmistrz Grodziska Mazowieckiego. Warsztaty odbędą się stacjonarnie, w szkole Giganci Programowania w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Sienkiewicza 52, w małych grupach i z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Dla Uczniów z Grodziska i sąsiednich miejscowości przygotowaliśmy:

  • klasy 1-3: programowanie w Minecraft i Scratch
  • klasy 4-6: programowanie w Scratch i tworzenie aplikacji na telefon w AppInventor
  • klasy 7-8: wstęp do tworzenia aplikacji dla Windows w C#
  • szkoła średnia: wstęp do tworzenia aplikacji dla Windows w C#

Termin warsztatów to sobota, 13 lutego. Zapisy rozpoczęły się w poniedziałek, 18 stycznia, na stronie: www.kodujzgigantami.pl
Liczba miejsc jest ograniczona.

Czytanie ma moc!

Uczniowie klasy IB realizują ogólnopolski program czytelniczy “Czytanie ma Moc” polegający na przeprowadzeniu cyklu zajęć, które na wielu poziomach akcentują różne aspekty czytania i obcowania z książką.
Dla klas I są to „Warsztaty słowa”, które mają poszerzać zasób słownictwa dzieci, uczyć nowych znaczeń, świadomego i twórczego posługiwania się językiem. Dla klas II proponowane są „Warsztaty wyobraźni”, które pokażą siłę ludzkiej kreatywności i nauczą dzieci myśleć oraz działać poza schematami. Dla klas III przygotowane zostały „Warsztaty przygody”, w których uczestnicy skupią się na akcji, zaskakujących przypadkach i emocjach związanych z przygodą.

Dlaczego nosimy maseczki?

 

Zachęcamy Was do zapoznania się z treścią książeczki pt. ”Dlaczego nosimy maseczki?”  w której autorka tłumaczy najmłodszym dzieciom co to jest wirus i jak należy się z nim zmagać. Wirusy istnieją od… zawsze. Jednak walka z nimi jest bardzo trudna. Maseczki stały się od kilku miesięcy nieodzownym elementem naszego ubioru. Dzieci, które ukończyły czwarty rok życia także muszą je nosić.

Czytaj więcej

Akcja: Czytam sobie

Już wkrótce uczniowie klasy 1b Szkoły Podstawowej nr 5 w Grodzisku Maz. – ucieszą się z wyprawek czytelniczych. Klasa zakwalifikowała się bowiem do akcji „Czytam sobie. Pierwsza klasa!” realizowanej przez Centrum Edukacji ObywatelskiejWydawnictwo HarperCollins Polska we współpracy z programem Szkoła Ucząca Się.
Akcja Czytam sobie. Pierwsza klasa! skierowana jest do uczniów i uczennic klas pierwszych szkół podstawowych, ich nauczycieli i rodziców. Ma na celu zachęcić dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazać że czas z książką może być przyjemny, ale też aktywny i twórczy.

Czytaj więcej

Tańcowała igła z nitką

W znanym wszystkim dzieciom wierszu Jana Brzechwy igła tańcowała z nitką . Podczas tego tańca uszyły fartuch. Zaś w naszej klasie igła z nitką kierowane dłońmi  mamy jednego z naszych kolegów uszyły dla nas maseczki. Pandemia koronawirusa to wielka próba dla całego społeczeństwa. Zdajemy sobie sprawę, że ten szalejący na całym świecie wirus jest bardzo niebezpieczny. Dzieci od 4 r. ż muszą nosić maseczki. My także musimy codziennie nosić je w szkole zarówno podczas lekcji jak i podczas przerw.

Zobacz więcej

Telefony zaufania

W związku z panującą od marca 2020 roku pandemią koronawirusa oraz wiążącymi się z nią przymusem izolacji, koniecznością pozostania przez dzieci i młodzież w domach, spędzaniu dużej ilości czasu w gronie  najczęściej tylko domowników, brak możliwości uczestnictwa w różnorodnych formach życia szkolnego i kulturalnego, spędzanie dużej ilości czasu przed komputerem czy też z telefonem w dłoni, brak możliwości wychodzenia z domów, ograniczenia a nawet tak naprawdę brak osobistych kontaktów z rówieśnikami, w tym też utrudnionej możliwości uzyskania pomocy psychologicznej, Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym. Czytaj więcej

Konkurs plastyczny

Fundacja Honor Pomagania Dzieciom zaprasza do udziału w konkursie plastycznym MAMO! TATO! ZASZCZEP SIĘ! ZDROWO RAZEM ŻYJE SIĘ! Celem konkursu jest promowanie zdrowia oraz pozytywnych wartości społecznych wśród dzieci i młodzieży. Uczenie bezinteresownej pomocy potrzebującym. Rozbudzanie wrażliwości na dobro i ochronę zdrowia. Rozwój umiejętności plastycznych wśród dzieci i młodzieży.

Mamo! Tato! Zaszczep się! Zdrowo razem żyje się!