Dzień Pluszowego Misia

Dnia 25 listopada obchodzi swoje święto pluszowy miś. Chyba nie ma domu, w którym nie mieszka największy przyjaciel dzieci, niezastąpiony przy zasypianiu i niezawodny przy pocieszaniu. Dlatego uczniowie kl. 0a postanowili spędzić ten dzień w towarzystwie swoich maskotek. Najpierw poznali pluszaki swoich kolegów i koleżanek z klasy, a potem- najbardziej znanych misiowych bohaterów animowanych bajek. Było również spotkanie online ze szkołą językową Teddy Eddie. Nie zabrakło piosenek, śpiewanych przy akompaniamencie gitary oraz zabaw plastycznych. To był miły misiowy dzień!

Konkurs świąteczny

Drodzy Rodzice i Opiekunowie,
coraz bliżej Święta…

Nasza szkoła w tym roku zaprasza uczniów z klas 0- VIII do wzięcia udziału w I Szkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek pt. „Zaśpiewajmy Razem, czyli Merry Christmas Everyone”. Wystarczy zaśpiewać kolędę lub pastorałkę samemu, z rodzicami lub dziadkami. Nagrać wykonanie i wysłać do nas  na adres: konkurs.swiateczny.sp5@gmail.com do 15. 12.2020 r.
Zaśpiewajmy razem, niech magia Świąt będzie w nas.

Organizatorzy konkursu: MS i KO

Wyjątkowy dzień w roku

Dzień ten ustanowiony został w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych. W naszej szkole także chcielibyśmy  świętować ten wyjątkowy dzień, choć ze względu na pandemię będzie on miał zupełnie inny charakter niż planowaliśmy. Celem tego wyjątkowego dnia jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji, wywołanie uśmiechu na twarzach innych osób i zachęcanie do czynienia dobra. Każdego roku dzień ten obchodzony jest pod innym hasłem.
Hasło tegorocznej edycji “Dobre słowo – podaj dalej”.

W poniedziałek – 23 listopada:

• ubierz się w żółtej tonacji
  • bądź życzliwy dla innych
  • napisz na kartce (lub narysuj) coś miłego, coś co chciałbyś przekazać innym
  • hasło
  • motto
  • cytat
  • Twoje pozdrowienie
  • może stworzysz drzewko życzliwości
  • ozdób kartkę w żółtej tonacji
  • weź kartkę do ręki
  • poproś kogoś o zrobienie Ci zdjęcia
  • zdjęcie prześlij do wychowawcy

Zarządzenie Dyrektora

w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania oddziałów 1-8

W okresie od dnia 09-11-2020 r. do dnia 29-11-2020 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w zakresie dotyczącym klas 1-3 zajęcia edukacyjne realizowane są z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

W zakresie klas IV-VIII  przedłuża się realizację zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość do dnia 29-11-2020 r.

Zawiesza się zajęcia stacjonarne dla oddziału zerowego Szkoły Podstawowej nr 5
w okresie  od 09-11-2020 do 14-11-2020 r. na podstawie opinii Sanepidu i Organu prowadzącego.

Działalność biblioteki szkolnej

Szanowni  rodzice i opiekunowie! Czytelnicy biblioteki SP 5
Biblioteka szkolna czynna jest codziennie 800-1400

Uczniowie klas IV-VIII mogą  rezerwować książki  za pośrednictwem telefonu 22 734 60 20  lub za pomocą  dziennika elektronicznego – Anna Urbańska nauczyciel bibliotekarz.
Osobiście książkę może wypożyczyć osoba pełnoletnia lub uczeń do 16 roku życia, jeśli posiada oświadczenie rodzica o celu kontaktu ze szkołą w godzinach 1400– 1700  książka będzie czekała na czytelnika w holu głównym szkoły.

Edukacja w Willi Radogoszcz

Willa Radogoszcz to znane miejsce na mapie naszego miasta. Znane i lubiane przez uczniów i nauczycieli, ponieważ jest ważnym i ciekawym przystankiem dla alternatywnej edukacji. Z tej oferty skorzystali w czwartek (22 X 2020r.) uczniowie kl. 0a, którzy wybrali się na zajęcia pt. “Prehistoria stroju”. Pani Aldona Józefowicz opowiedziała najmłodszym jak zmieniała się moda na przestrzeni tysiącleci, a dokładnie jak wyglądały: odzież, fryzury i biżuteria od początków ludzkości po średniowiecze. Po powrocie do szkoły dzieci wykonały kukiełki ludzi pierwotnych, ubranych w skóry ówczesnych zwierząt.
Dziękujemy za zaproszenie i dobrą zabawę!

D. Szczęsna